24. 07. 2024 / 09:55

Zajímá vás inkluzivní přístup, rozmanitost a rovnost v kontextu vysokého školství, vzdělávání nebo mezinárodní spolupráce? Neváhejte a zúčastněte se aktivně konference projektu Inclusive Comprehensive Internationalisation. Ta proběhne 11. a 12. prosince na Universitat Rovira i Virgili ve španělské Tarragoně. Abstrakty je potřeba zaslat do 5. září.

Konference se koná v rámci projektu “Inclusive Comprehensive Internationalisation” (ICI – 2021-1-ES01-KA220-HED-000027552), který je spolufinancován programem Erasmus+ Evropské unie v letech 2022-2025. Cílem projektu je spoluvytvářet rovné příležitosti pro všechny studenty, aby mohli těžit z mezinárodní spolupráce, bez ohledu na svůj původ, orientaci nebo schopnosti, a zlepšit jejich mezinárodní a mezikulturní kompetence.

Příspěvky se mohou týkat těchto tematických okruhů:

• Mezinárodní a diverzitní strategie vysokých škol (VŠ)
  • Podpora rozmanitosti, rovnosti a inkluze na VŠ
  • Komunikace mezi a uvnitř VŠ o rozmanitosti, inkluzi a rovnosti
  • Sensibilizace a zapojení na VŠ
  • Průsečík mezi inkluzí a mezinárodní spoluprací
  • Mezinárodní aspekty skrytého kurikula
  • Mezinárodní výukové příležitosti: virtuální výměna, smíšená mobilita nebo spolupráce v online mezinárodní výuce
  • Zvýšené příležitosti pro podreprezentované studenty
  • Přesahy spolupráce
  • Mezikulturní, rozmanité a inkluzivní řízení třídy
  • Mezinárodní přístup k výuce s inkluzivním přístupem
  • Mezinárodní, inkluzivní, rozmanité a mezikulturní výstupy učení

Abstrakty (max. 300 slov, bez bibliografie) by měly obsahovat klíčové body vaší prezentace a zahrnovat konkrétní poznatky pro účastníky. Vítané jsou praktické příklady, výsledky výzkumu nebo osvědčené postupy.

Termín pro podání návrhů je 5. září 2024. Úspěšní uchazeči budou informováni do 25. září 2024.

📝 Kompletní informace i přihlášku naleznete na webu konference.