05. 03. 2024 / 14:55

Jak přinést studentům mezinárodní zkušenosti, i když třeba sami během studia do zahraničí nevyjedou? S tím může pomoci metoda COIL (Collaborative Online International Learning), která umožňuje mezikulturní vzdělávání prostřednictvím online spolupráce mezi učiteli a studenty žijícími v různých zemích. COIL umožňuje spolupracovat velmi flexibilním a kreativním způsobem, který je obzvláště vhodný pro rozvoj společných projektů.

Digitální mezinárodní a společná výuka nám také pomáhá reflektovat klíčové globální otázky a podporovat interkulturní týmové řešení problémů. Proto je pozornost zaměřena na klíčové tematické oblasti, jako je například vzdělávání v oblasti udržitelnosti.

S metodou COIL se můžete seznámit během online workshopů, které pořádají partnerské univerzity v síti Aurora. Věnovat se budou tomu, jak navrhnout aktivitu COIL, jaké jsou její základní prvky, jak podpořit interkulturní dovednosti studentů, jak nalézt partnera pro společnou výuku nebo jak vytvořit a vyhodnotit zamýšlené výsledky. Workshopy proběhnou v květnu, přihlásit se můžete do konce dubna. Podrobnosti najdete zde.

Už během dubna se můžete seznámit s dalšími vyučujícími a potenciálními partnery ve výuce, kteří používají metodu COIL, během „speed datingu“ COIL Fair, který bude zvláště zaměřen na udržitelnost. Přihlásit se na něj můžete do konce března.