20. 02. 2024 / 13:37

Studujete poslední ročník magistra, doktorát, nebo už jste postdoci? Ať tak, či onak, právě vy se můžete ucházet o finanční podporu na zahraniční výjezd. Díky otevřené výzvě aliance Aurora, zaměřené na mladé vědce a vědkyně, se můžete vydat za výzkumem na některou z členských univerzit Aurory. Více najdete na webu aurora.upol.cz.

Univerzitní síť Aurora sdružuje 9 evropských univerzit, které mají přes 260 000 studentů. Společně chtějí posunout evropské vysoké školství dál a fungovat jako jeden kampus, v němž je jednoduše možné studovat předměty na různých univerzitách, sdílet výzkumné a výukové materiály, jezdit na výměnné pobyty nebo využívat nabídku hybridních a online kurzů. Kladou velký důraz na současné globální výzvy a problémy, jakými jsou udržitelný rozvoj, kulturní diverzita nebo digitalizace.

V aktuální výzvě můžete nezávisle na oboru, který studujete, vyjet na jednu z evropských univerzit, které jsou (stejně jako UP) plnými členy aliance Aurora: University of Iceland, Vrije Universiteit Amsterdam, Universität Duisburg Essen, Universitat Rovira i Virgili, Université Paris-Est Créteil, Universität Innsbruck, Copenhagen Business School nebo University of Naples Federico II. Univerzita Palackého v této výzvě financuje mobility maximálně v délce jednoho měsíce.

Přihlášky a hodnocení žádostí

Plné znění výzvy a všechny podmínky naleznete v tomto PDF (jedná se o Action 3 – short term research secondments for early-stage researchers), které obsahuje i odkazy na přihlašovací formuláře k vyplnění. Přihlášky lze podávat do 30. dubna, následně je zhodnotí Vědecká rada Aurory (Aurora Scientific Council), v němž mají svého zástupce všechny členské univerzity aliance Aurora.

Další otázky zodpoví pracovníci Aurory na L’Université Paris-Est Créteil, která výzvu administruje (aurora@u-pec.fr), případně se můžete obrátit na Mgr. Marii Jadrníčkovou z kanceláře Aurory na Univerzitě Palackého (marie.jadrnickova@upol.cz).