28. 11. 2023 / 14:48

Chcete si rozšířit obzory, poznat studenty z celé Evropy a rozvíjet se? Díky tomu, že je UP členem evropské univerzitní sítě Aurora, se můžete stát součástí mezinárodní komunity studentů a vydat se online i osobně na akce, které vás posunou dál na osobní i profesní rovině.

Univerzitní síť Aurora sdružuje 9 evropských univerzit, které mají přes 260 000 studentů. Chtějí posunout evropské vysoké školství dál a společně fungovat jako jeden kampus, v němž je jednoduše možné studovat předměty na různých univerzitách, sdílet výzkumné a výukové materiály, jezdit na výměnné pobyty nebo využívat nabídku hybridních a online kurzů. Kladou velký důraz na současné globální výzvy a problémy, jakými jsou udržitelný rozvoj, kulturní diverzita nebo digitalizace.

Aktuálně se můžete stát studentským velvyslancem nebo studentským šampionem v rámci Aurora Student Schemes. Přečtěte si, co vás čeká, přihlaste se do 31. prosince 2023 a zúčastněte se aktivit, které budou probíhat od ledna do června 2024. Budete mít také šanci zúčastnit se únorové studentské konference aliance Aurora ve španělské Tarragoně.

Přihlásit se můžete na dvě pozice:

1. Student Ambassador

Pokud se chcete stát součástí mezinárodní komunity studentů, bude pro vás ideální role studentského ambasadora Aurory. Budete mít možnost účastnit se různých online i osobních akcí společně se studenty ze všech univerzit Aurory. Připraveno bude několik mezinárodních workshopů, které podpoří váš osobní a profesní rozvoj.

Vaše cesta ambasadora Aurory začne na studentské konferenci sítě Aurora, kde se dozvíte vše o Auroře a setkáte se s vrstevníky z celého světa.

1. Student Champion

Tato role je vytvořena speciálně pro studenty a studentky, kteří chtějí udělat ještě něco navíc. V návaznosti na to, co se dozvíte během studentské konference, budete kromě společných aktivit poskytovaných studentským ambasadorům Aurory přímo pracovat na klíčových tématech v síti Aurora.

Studenti, kteří nashromáždí alespoň 15 hodin kombinované účasti ve společném programu a pracovních skupinách, získají certifikát Aurora Student Champion.

Zaregistrujte se do 31. prosince 2023 pomocí formuláře a získejte přístup ke všem možnostem, které spolupráce v síti Aurora nabízí!