23. 02. 2024 / 14:45

Evropské univerzity, zapojené do sítě Aurora, organizují během léta různě zaměřené letní školy a kurzy. Díky členství Univerzity Palackého v této síti se jich její studenti mohou často zúčastnit bezplatně. Níže naleznete aktualizovanou nabídku letních škol na rok 2024.

Paříž: AURORA Emerging futures: Societal innovation meets futures studies na Univerzitě Paris-Est Créteil.

Tento dvoutýdenní intenzivní program, pečlivě přizpůsobený pro studenty bakalářského studia, kteří usilují o to, aby měli skutečný dopad na svět, pořádá AEI International School – L’Université Paris-Est Créteil. Začíná 17. června 2024, poskytuje jedinečnou příležitost získat 6 kreditů ECTS a zároveň se ponořit do dynamické oblasti společenských inovací a studií budoucnosti.

Přihlásit se lze do 15. března, více informací najdete na webu. Pro více informací a získání doporučujícího dopisu od UP kontaktujte Marka Sekaninu z kanceláře Aurory na UP (marek.sekanina@upol.cz).


Kodaň: Copenhagen Business School (CBS) Summer University

Stále se můžete přihlásit také na jednu z největších a nejstarších letních škol v Evropě. Připraveno je přes 50 kurzů zaměřených na byznys, podnikání a související témata. Poznejte atmosféru Kodaně a inspirativní mezinárodní prostředí s účastníky z více než 50 zemí. Více zde.


Amsterdam: Vrije Universiteit Amsterdam Summer School

Letošní letní škola se uskuteční od 6. července do 4. srpna. Nabízí týdenní nebo čtrnáctidenní kurzy v oborech, jako je mezinárodní právo, věda a politika životního prostředí a statistický výzkum. Profesoři letní školy se s vámi rádi podělí o své znalosti prostřednictvím interaktivních přednášek, skupinových diskusí a praktických úkolů. Podrobnosti najdete zde. Abyste se mohli zúčastnit bezplatně, kontaktujte Marka Sekaninu a Markétu Šemberovou z kanceláře Aurory na UP (marketa.semberova@upol.cz, marek.sekanina@upol.cz).


Důležité informace

1. Pro bezplatnou účast je často potřeba, aby vás před přihlášením nominovala nebo doporučila UP. V tom případě kontaktujte Marka Sekaninu z kanceláře Aurory na UP (marek.sekanina@upol.cz).

2. Za absolvování letní školy můžete získat i ECTS kredity. Pro informaci o tom, zda vám získané kredity následně mohou být uznány do studijního plánu na UP, kontaktujte koordinátora mobilit (Erasmus apod.) na vaší katedře.

Univerzitní síť Aurora sdružuje 9 evropských univerzit včetně UP, které dohromady mají přes 260 000 studentů. Společně chtějí posunout evropské vysoké školství dál a fungovat jako jeden velký kampus, v němž je jednoduše možné studovat předměty na různých univerzitách, sdílet výzkumné a výukové materiály, jezdit na výměnné pobyty nebo využívat nabídku hybridních a online kurzů. Kladou velký důraz na současné globální výzvy a problémy, jakými jsou udržitelný rozvoj, kulturní diverzita nebo digitalizace.