23. 04. 2024 / 12:26

Chcete prohloubit své znalosti v oblasti lidských práv? Přihlaste se na intenzivní dvoutýdenní letní školu Human Rights Policy Legal Clinic, která se bude konat na Právnické fakultě UP od 1. do 12. července 2024. Získáte hlubší porozumění lidským právům, včetně specifických témat jako jsou lidská důstojnost, svoboda projevu a sociálně-ekonomická práva. Setkáte se s účastníky z různých zemí, což vám otevře nové perspektivy a umožní budovat mezinárodní kontakty. Nečekejte a registrujte se do 15. června 2024.

Letní škola nabízí intenzivní dvoutýdenní program, který je obvykle rozložený do celého semestru. Účastníci získají znalosti v oblasti mezinárodního, evropského a srovnávacího práva lidských práv, a to včetně specifických práv jako je lidská důstojnost, svoboda projevu, sociálně-ekonomická práva a práva na životní prostředí.

Celkový poplatek za účast činí 490 EUR a zahrnuje akademický program a stravování. Studenti z univerzit v síti Aurora, jejímž členem je i Univerzita Palackého, se mohou účastnit akademického programu zdarma. Mohou si však zaplatit volitelný poplatek 180 EUR za stravování.

Během dvou týdnů se účastníci zapojí do interaktivních sezení s odborníky na lidská práva z různých oborů a prostředí (advokáti, soudci, aktivisté za lidská práva), rozvíjejí své znalosti a relevantní dovednosti, které budou využívat po celou dobu letní školy při práci v týmech na analytických projektech politiky lidských práv, počínaje definováním a strukturováním analyzovaného problému, jeho výzkumem a diskusí, prezentacemi a psaním i přijímáním zpětné vazby.

Kompletní informace i odkaz na registraci naleznete na webu.