09. 10. 2023 / 13:58

Součástí setkání Aurora Olomouc Biannual, během nějž se 17.–18. října v Olomouci setkají zástupci univerzit v alianci Aurora, budou také otevřené, volně přístupné workshopy. Věnovat se budou společné mezinárodní výuce ve virtuální třídě, virtuálním výměnám nebo způsobům, jak u studentů při výuce odborných seminářů rozvíjet také soft skills.

COIL: Společné online vzdělávání ve virtuální třídě

Jak přinést studentům mezinárodní zkušenosti, i když třeba sami během studia do zahraničí nevyjedou? S tím může pomoci metoda COIL (Collaborative Online International Learning), která umožňuje mezikulturní vzdělávání prostřednictvím online spolupráce mezi učiteli a studenty žijícími v různých zemích. COIL umožňuje spolupracovat velmi flexibilním a kreativním způsobem, který je obzvláště vhodný pro rozvoj společných projektů. Digitální mezinárodní a společná výuka nám také pomáhá reflektovat klíčové globální otázky a podporovat interkulturní týmové řešení problémů. Proto je pozornost zaměřena na klíčové tematické oblasti, jako je například vzdělávání v oblasti udržitelnosti. 

Přijďte se seznámit s metodou COIL i její úlohou v budoucí spolupráci mezi univerzitami v Auroře na setkání, které proběhne 17. října od 16 do 17 hodin v malém sále I právnické fakulty (budova B). Pro účast se registrujte ve formuláři.

 

LOUIS: Jak při odborné výuce rozvíjet u studentů také „soft skills“

Jak při výuce jakéhokoliv předmětu rozvíjet u studentů zároveň další dovednosti, jako jsou informační gramotnost, kreativita nebo týmová spolupráce? Vyučujícím všech zaměření s tím pomůže nový vzdělávací nástroj LOUIS, který pomáhá jednoduše upravit anotace a sylaby jejich předmětů a zakomponovat do výuky takové postupy a aktivity, jež nejlépe podpoří primární náplň a charakter předmětu.

Workshop k nástroji LOUIS můžete navštívit 18. října od 14:30 do 16:30 v místnosti K21 právnické fakulty (budova B).

 

Kulatý stůl: Aurora Competences Framework

U kulatého stolu se bude diskutovat o potřebě další integrace tří složek kompetenčního rámce Aurora (Aurora Competences Framework – ACF) LOUIS, BEVI a SEISMIC, a to jak mezi sebou, tak s osobami odpovědnými za zajišťování kvality. Jak zaručit, že ACF usnadní růst, učení a rozvoj, aby pomohl studentům a vyučujícím převést jeho výsledky do nových osobních a kolektivních cílů? Jak v dlouhodobém horizontu zaručit, že aliance Aurora bude mít k dispozici dostatečné množství a kvalitu dat, aby bylo možné nade vši pochybnost prokázat změny, které si přejeme uskutečnit?

Kulatý stůl proběhne 17. října od 16:00 do 17:00 v malém sále II právnické fakulty (budova B). Pro účast se registrujte ve formuláři.